Hvad sker der i Aalborg's landsbyer?

Kommende arrangementer

Kalender

juli 2017
M T O T F L S
« jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Har dit lokalområde brug for hjælp og rådgivning?

Om LAK Aalborg

Landsbyerne i Aalborg
Tag del i lokalsamfundet !

I LAK Aalborgs bestyrelse bruger vi rigtig meget tid på at gøre livet lidt lettere for landdistriktsforeningerne i Aalborg Kommune. Aalborg Kommune bruger på mange måder LAK som fælles talerør til landsbyerne, hvorfor også kommunen er interesseret i, at LAK har mange medlemmer. Sidste år var vi 48 medlemslandsbyer.

LAK Aalborg's bestyrelse

Bestyrelsesmedlemmer

Jørgen Folkvang

Formand – mail: lak@lak.dk

Flemming B. Johannesen

Kasserer – Område Øst – mail: flemming@lak.dk

Janne Severinsen

Område Sydvest – mail: janne@lak.dk

Leo Helmer

Næstformand – Område Vest – mail: leo@lak.dk

Per Holmgaard

Område Nord – mail: per@lak.dk

Brian B. Scharling

Område Sydøst – mail: brian@lak.dk

Mette Wulff

Område Øst – mail: mette@lak.dk

Sidste nyt : Referat fra generalforsamlingen 2017

Seneste nyheder

Emne